Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výstavba a pomenovanie nového mosta v Komárne. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A politici tvrdo “pracujú“ aj naďalej. Aj keď myšlienku pomenovať most po Feketeházym podporilo viacero odborných spolkov na SR aj v Maďarsku, ako to už býva zvykom, ich názor nie je v tomto smere vôbec rešpektovaný. Podľa najnovších informácií sa most bude volať Monoštorský most ... na to neviem ani čo napísať. Snáď len toľko, že je to akoby o mene vášho dieťaťa rozhodol niekto iný a namiesto napr. Jozef ho pomenoval Devín. Tak snáď ešte nie je neskoro a most dostane dôstojnejšie pomenovanie.
 
Hodnoť

 

Vďaka za kvalitné informácie aj s linkmi. A čo sa týka pomenovania tak ja by som bral aj Mikovíniho, aj Feketeházy- Černohaus. Obaja patrili k priekopníkom, ktorí to dotiahli na najlepších. A pôsobili celouhorsky.
 
Hodnoť

 

Chuck Norris to istí
 
Hodnoť

 

Len nech to nie je most marsala Koneva.
 
Hodnoť

Celkom sa tesim

na to ako sa rozprudi vzajomna narodnostna debata, ktora bude urcite "na urovni".... Spolocne dejiny slovaci a madari vnimaju velmi rozdielne, ale na to sme si uz zvykli. Je mi uplne jedno ako sa bude volat, kludne aj Komarnansky most
 

 

Presne si vystihol podstatu. Nám je to úplne jedno.
 
Hodnoť

 

Celkom neutrálny názov by mohol byť Palatínsky most. Na pripomenutie Palatína Jozefa, ktorý na príkaz Habsburského dvora riadil výstavbu historického opevnenia - Palatínskej línie. Myslím, že na oboch stranách Dunaja.
 
Hodnoť

Bude sa "volať"

gyere ide
 
Hodnoť

Zbytočný

tak by sa mal volať. Na slovenskej strane vedie nikam, na maďarskej je napojený na diaľnicu. Vďaka nemu všetko, čo cezeň prejde z Maďarska a neodbočí doľava na Dun. Stredu/BA, na pôjde priamo do mesta Komárno, na poškodený miestny nadjazd pri lodeniciach, na poškodený vážsky most o ktorom nás klamú ako fantasticky je podopretý. Situovať tento most tam, kde to autor vo svojej neznalosti chváli, je omyl na ktorý doplatia obyvatelia Komárna: zápchy, kamióny, znečistené ovzdušie. Ak by bol most (z pohľadu tohto článku) za Komárnom, mesto by zostalo ušetrené, ale na maďarskej strane by bolo napojenie na diaľnicu možné len pomocou nadjazdu nad miestnou časťou Komáromu "Szöny". Stačí si to pozrieť v mape /tá v článku je useknutá/. Čiže ten kto získal, je Komárom, stratilo Komárno a jeho obyvatelia sa už dnes sporia o to, kadiaľ by mal viesť obchvat Komárna, na ktorý nebudú ešte sto rokov peniaze. No a ešte je možné predpokladať, že ten, kto sa dnes na maďarskej strane pohybuje medzi Esztergomom (Ostrihom) a Komáromom, po otvorení mosta bude jazdiť po slovenskej strane hraníc, kde je len 5 obcí a slušná cesta, kým na maďarskej strane je to samá obec a kvalita cesty nič moc. Ale pokiaľ ide o tú, zvýšená doprava na našej strane ju rýchlo vyrovná. Nejdem sa radšej rozpisovať o tom, aký bude dopad na obyvateľov spomínaných 5 obcí (Iža, Patince, Radvaň, Moča a Mužla) ktorí cestujú do Komárna a každé ráno trávia v pracovných dňoch dlhé zbytočné minúty v kolóne na vjazde od Iže na Novozámockú cestu. Na riešenie/zmenšenie ich problému by stačil obyčajný kruhový objazd, ale medaily sa dávajú za mosty, nie za objazdy. Všetko zle... Preto hlasujem za názov nového mosta Zbytočný.
 
Hodnoť

ze by

Most - Híd ?
 
Hodnoť

 

Že by "Most 100. výročia Trianonu"?
 


Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!! 759
 2. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 73
 3. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora 58
 4. Ondrej Putra: Samovraždy zamestnancov v kríze 40
 5. Mišo Šesták: Keď na korupciu stačila pálenka 35
 6. Věra Tepličková: Premiér Matovič nevie ani po troch mesiacoch praxe vládnuť, 31
 7. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 25
 8. Igor Hornak: Električka po Landererovej 20
 9. Martin Pekár: Kontroverzný človek je členom výboru pre prípravu novely stavebného zákona 17
 10. Gabriel Čajko: Pomohol by polícii Old Shatterhand? 16

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Špagety
 2. Olívia Lacenová: Zlato ukazuje svoju silu. Prekoná do konca roka hranicu 2 000 USD za uncu?
 3. Michael Laitman: Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody
 4. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora
 5. Štefan Vidlár: 1. liga
 6. Andrea Bérešová: Kosenie horskej lúky na Miláne Grúni
 7. Richard Gajarský: OČR a karanténa.
 8. Miriam Studeničová: O záhadnej identite neznámeho z evanjelií
 9. Denis Jacko: Malinový stret
 10. Lukáš Baloga: Čínsky akciový trh dynamikou rastu jasne prekonal USA aj Európu


Už ste čítali?